uriola.eus

Bilboko kaleak ekintza kultural ugariz beteko ditu #BILBAOUDA2020 programak

  Kultura-aisialdia  Bilbo

Guztira 64 emanaldi eskainiko dira Bilboko barruti ezberdinetan.

18 konpainia ezberdinek osatuko dute BilbaoUda2020 planaren egitaraua. Adin guztientzako zuzenduak izango diren ekintzak Bilboko 8 barrutietan eskainiko dira, Bilboko Udalak adierazi duenez "bilbotarrek kultura onenaz betetako uda izan dezaten Bilbotik atera beharrik gabe."

Goizek 12:00etan zein arratsaldeko 19:30etan eskainiko diren ekintza guztiak doakoak izango direla aurreratu du Udalak, edukiera bete arte. 

Eskaintza kulturalaren egitarau osoa ikusi nahi baduzu sakatu hemen 

1. BARRUTIA

DEUSTU

Sarrikoko parkea

  • Uztailaren 6a, 12:00. ‘Amarru’, Tor Magoa
  • Uztailaren 20a, 12:00. ‘Yijaaa!!!’, Goitibera
  • Abuztuaren 3a, 12:00. ‘Eight + Cajita de música’, Nerea Martínez + Ana Capilla
  • Abuztuaren 17a, 12:00. ‘Jule’, Hortzmuga Teatroa

Botikazarreko parkea

  • Uztailaren 13a, 19:30. ‘Yes, we art!’, Gag Street Boys
  • Uztailaren 27a, 19:30. ‘Turistreando’, Trapu Zaharra
  • Abuztuaren 10a, 19:30. ‘Barbecho urbano', Natxo Montero_Danza
  • Abuztuaren 24a, 19:30. ‘Aukerak’, The Funes Troup

2. BARRUTIA

URIBARRI

Iturriondo plaza, Zurbaranbarri

  • Uztailaren 7a, 12:00. ‘Aukerak’, The Funes Troup
  • Uztailaren 21a, 12:00. ‘Matraka ma non tropo’, Trakamatraka
  • Abuztuaren 4a, 12:00. ‘Prozak’, Malas Compañías Zirko Taldea
  • Abuztuaren 18a, 12:00. ‘Kattalinen bidaia’, Panpotx Kultur Elkartea

Uzturre plaza (Matiko)

  • Uztailaren 14a, 19:30. ‘Gora Kasete!’, Eidabe
  • Uztailaren 28a, 19:30. ‘Jule’, Hortzmuga Teatroa
  • Abuztuaren 11, 19:30. ‘Yijaaa!!!’, Goitibera
  • Abuztuaren 25a, 19:30 ‘Urbasa’, Hutsun + Ortzi

3. BARRUTIA

TXURDINAGA- OTXARKOAGA

Otxarkoagako Kepa Enbeita plaza (Zizeruena 30)

  • Uztailaren 6a, 19:30. ‘Yes, we art!’, Gag Street Boys

Europa parkea (Txurdinaga)

  • Uztailaren 13a, 12:00. ‘Aukerak’, The Funes Troup
  • Uztailaren 27a, 12:00. ‘Yijaaa!!!’, Goitibera
  • Abuztuaren 10a, 12:00. ‘Desioak’, Monda Lironda Pailazoak
  • Abuztuaren 24a, 12:00. ‘Matraka ma non tropo’, Trakamatraka

 

Ugarte plaza (Otxarkoaga)

  • Uztailaren 20a, 19:30. ‘Turistreando’, Trapu Zaharra
  • Abuztuaren 3a, 19:30. ‘Barbecho urbano', Natxo Montero_Danza
  • Abuztuaren 17a, 19:30. ‘Kattalinen bidaia’, Panpotx Kultur Elkartea

4. BARRUTIA

BEGOÑA

Sagarminaga 10

  • Uztailaren 8a, 12:00. ‘Eight + Cajita de música’. Nerea Martínez + Ana Capilla

Karmelo Plaza (Santutxu)

  • Uztailaren 15a, 19:30. ‘Urbasa’, Hutsun + Ortzi
  • Uztailaren 29a, 19:30. ‘Aukerak’, The Funes Troup

Basarrate landa (Santutxu)

  • Abuztuaren 12a, 19:30. ‘Alde hemendik!’, Intujai Teatro
  • Abuztuaren 26a, 19:30. ‘Jule’, Hortzmuga Teatroa

Begoñako Basilikako atzeko aldea

  • Uztailaren 22a, 12:00. ‘Amarru’, Tor Magoa
  • Abuztuaren 5a, 12:00. ‘Barbecho urbano', Natxo Montero_Danza
  • Abuztuaren 19a, 12:00 ‘Prozak’, Malas Compañías Zirko Taldea

5. BARRUTIA

IBAIONDO

Trenaren geltokiko plaza (Miribilla)

  • Uztailaren 9a, 12:00. ‘Gora Kasete!’, Eidabe

Gernika lorategia (Miribilla)

  • Uztailaren 23a, 12:00. ‘Matraka ma non tropo’, Trakamatraka
  • Abuztuaren 6a, 12:00. ‘Yijaaa!!!’, Goitibera
  • Abuztuaren 20a, 12:00. ‘Boom clap, Magia gara!’, D’Albeniz

Arriaga plaza, Zazpi Kaleak

  • Uztailaren 16a, 19:30. ‘Turistreando’, Trapu Zaharra
  • Uztailaren 30a, 19:30. ‘Gelajauziak’, de Kukai Dantza Konpainia
  • Abuztuaren 13a, 19:30. ‘Jule’, Hortzmuga Teatroa
  • Abuztuaren 27a, 19:30. ‘Prozak’, Malas Compañías Zirko Taldea

6. BARRUTIA

ABANDO

Guggenheim Bilbao Museoaren inguruan

  • Uztailaren 7a, 19:30. ‘Gelajauziak’, Kukai Dantza Konpainia

Casilda Iturrizar parkea

  • Uztailaren 14a, 12:00. ‘Yijaaa!!!’, Goitibera
  • Uztailaren 28a, 12:00. ‘Aukerak’, The Funes Troup
  • Abuztuaren 11, 12:00. ‘Jule’, Hortzmuga Teatroa
  • Abuztuaren 25a, 12:00. ‘Urbasa’, Hutsun eta Ortzi

Indautxu plaza

  • Uztailaren 21a, 19:30. ‘Gora Kasete!’, Eidabe
  • Abuztuaren 4a, 19:30. ‘Boom clap, Magia gara!’, D’Albeniz
  • Abuztuaren 18a, 19:30 ‘Matraka ma non tropo’, Trakamatraka

7. BARRUTIA

ERREKALDE

Uretamendi plaza

  • Uztailaren 8a, 19:30. ‘Aire hemendik’, Intujai Teatro

Kirikiño plaza

  • Uztailaren 15a, 12:00. ‘Amarru’, Tor Magoa
  • Uztailaren 29a, 12:00. ‘Matraka ma non tropo’, Trakamatraka
  • Abuztuaren 9a, 12:00. ‘Gora Kasete!’, Eidabe
  • Abuztuaren 12a, 12:00. ‘Boom clap, Magia gara!’, D’Albeniz

Errekalde plaza

  • Uztailaren 22a, 19:30. ‘Urbasa’, Hutsun + Ortzi
  • Abuztuaren 5a, 19:30. ‘Prozak’, Malas Compañías Zirko Taldea
  • Abuztuaren 19a, 19:30 ‘Gelajauziak’, Kukai Dantza Konpainia

8. BARRUTIA

BASURTU- ZORROTZA

Gai sukoien eraikinaren plaza, Basurtu (Sabino Arana 50)

  • Uztailaren 9a, 10:30. ‘Prozak’, Malas Compañías Zirko Taldea
  • Uztailaren 23a, 19:30. ‘Jule’, Hortzmuga Teatroa
  • Abuztuaren 13a, 12:00. ‘Aire hemendik’, Intujai Teatro
  • Abuztuaren 27a, 12:00. ‘Matraka ma non tropo’, Trakamatraka

Azoka plaza, Zorrotza

  • Uztailaren 16a, 12:00. ‘Kattalinen bidaia’, Panpotx Kultur Elkartea
  • Uztailaren 30a, 12:00. ‘Boom clap, Magia gara!’, D’Albeniz
  • Abuztuaren 6a, 19:30. ‘Crusoe’, Markeliñe
  • Abuztuaren 20a, 19:30. ‘Aukerak’, The Funes Troup

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa