Bilboko AEK-ko euskaltegiak: www.aek.eus/blogak/bilbo/es Santutxu AEK Arbidea 21 - 944117656 - santutxu@aek.org Matxintxu AEK Ramon y Cajal 8 - 944752233 - matxintxu@aek.org Larrako AEK Larrako Torre 24 - 944470224 - larrako@aek.org Urtats Irala AEK Kirikiño 22 - 944211304 - urtats@aek.org Indautxu AEK Urkixo 88 - 944413474 - indautxu@aek.org Zorrotza AEK Zalbidea 7 - 944414920 - zorrotza@aek.org Lizardi AEK Perro kalea 1 - 944168200 - lizardi@aek.org

25. urteurreuna!

None

25 urte beteko ditugu eraikin eder honetan eta jai txiki bat antolatu dugu gaur arratsalderako. 18:00etatik aurrera txupina, bertsolariak, musika, mokadutxoa… Zatoz gurekin ospatzera Kalderapek…
Gabonetako apaingarrien ikastaroa

None

Zein ondo pasatu dugun gabonetako apaingarriak egiten ikasten eta zein txukun utzi duzuen zuhaitza! Eskerrik asko!
Gabonetako apaingarriak egiteko tailerra

None

Zuhaitza oraindik apaindu gabe duzu? Lasai, aste honetan ikasiko dugu apaingarriak egiten eta txukun-txukun geratuko zaizu!
“Erbestez erbeste”

None

“Erbestez erbeste” aurkeztu zigun atzo Juanra Madariagak. Benetan saio interesgarria!
BADATOR SANTUTXU KANTARI!!!

None

ADI AHOBIZI!!! ADI BELARRIPREST!!! Hurbildu abenduaren 2an, arratsaldeko 19:30ean, Karmelo plazara eta KANTUAN ETA DANTZAN, guztiok bat eginik, eman diezaiogun amaiera aurtengo EUSKARALDIARI. KANTATU…
EMAKUMEON III. MIKRO IREKIA, EUSKARALDIAREKIN BAT!!!

None

PASEOAN!!! orain ikusgai dago. Eta orain zer? Emakume eta genero disidenteak zuen musika partekatzera eta feminismoa eta euskara bandera bezala izango dituen gune bat sortzen laguntzera animatu zaite…
ZER OTE DA GNOMONA???

None

Hurbil zaitez abenduaren 1ean Kirikiño ikastolara, arratsaldeko 18:30ean eta Gnomona zer den jakingo duzu Jose Ramon Etxebarriaren eskutik!!!
ARBOLANTXAKO BASERRIETATIK PASEOAN!!!

None

Euskaraldia dela eta, igandean, azaroaren 27an, Arbolantxako baserrietatik ibilalditxoa egin genuen eta bertako baserriek bisitakoa, Euskarak izandako bilakaera, baserritarrak… ezagutzeko parad…
GORA SANTUTXU!!!

None

Euskaraldia dela eta, pasa den ostegunean, azaroaren 24an arratsaldeko 19:00etan, Santutxu auzoan bisita gidatua izan genuen han bildu ginen Ahobizi eta Belarriprestok. Bertan auzoan Euskarak izan du…
GORA TXURDINAGA!!!

None

Euskaraldia dela eta, pasa den ostegunean, azaroaren 24an, Txurdinaga auzoan bisita gidatua izan genuen han bildu ginen Ahobizi eta Belarriprestok. Bertan auzoan Euskarak izan duen bilakaera eta Eusk…