Bilboko AEK-ko euskaltegiak: www.aek.eus/blogak/bilbo/es Santutxu AEK Arbidea 21 - 944117656 - santutxu@aek.org Matxintxu AEK Ramon y Cajal 8 - 944752233 - matxintxu@aek.org Larrako AEK Larrako Torre 24 - 944470224 - larrako@aek.org Urtats Irala AEK Kirikiño 22 - 944211304 - urtats@aek.org Indautxu AEK Urkixo 88 - 944413474 - indautxu@aek.org Zorrotza AEK Zalbidea 7 - 944414920 - zorrotza@aek.org Lizardi AEK Perro kalea 1 - 944168200 - lizardi@aek.org

TIPI-TAPA, TIPI-TAPA KORRIKA!!!

None

Santutxu auzoa Korrikaren zain!
Eta kalejira ondo bukatzeko BERTSO AFARIA!!!

None

1649096929012Deskargatu
BERTSO-KALEJIRA

None

Santutxu-Txurdinagako Euskararen astea aurrera doa eta larunbatean auzoan bertso-kalejira izan genuen. Bertso ederrak bota zituzten, gainontzekoek pote batzuk hartzen zituzten bitartean. Tipi-tapa,...
KORRIKA MINTZODROMOA!!!

None

Euria, txingorra, haizea ez ziren nahikoa oztopo izan KORRIKA mintzodromoa egiteko eta Sustraiak katerinaren eskutik pintxo begano goxo-goxoak jateko, beti sagardo edanez, jakina! Tipi-tapa, tipi-t...
HAIKU lehiaketa euskaltegian

None

Ikasturte honetan beste mota bateko lehiaketa ipini dugu martxan: HAIKU lehiaketa. Ikasleei haikuak zer diren azaldu ostean, haiek sortzaile izatera gonbidatu ditugu. Zenbat haiku izango ditugu? Gu...
Ongi etorri Matxintxu-Larrako AEKra!

None

Ongi etorri blogera!
2022ko inauteriak euskaltegian

None

Ematen du pandemiaren ostean jendea animatu zaigula euskaltegian ganorazko inauteriak ospatzera, bazen garaia! Aurtengo gaia ITSASOA izan da, eta gure talde eta ordutegi desberdinetan marmokak, arr...
Inauteri jaia

None

Gosaria, tostada lehiaketa, jolasak eta batez ere, barreak! Giro ederra izan dugu
Inauteriak

None